Kaip teisingai vedžioti šunį – ir už tai užsitarnauti besąlygišką meilę?
Pasivaikščiojimas šuniui toli gražu ne vien fizinis krūvis – tai bene didžiausia augintinio socialinio gyvenimo dalis bei viena geriausių iškrovų. Beuostydamas naujus kvapus šuo renka kvapus, juos analizuoja, taip naudodamas skirtingas smegenų dalis, todėl net ir trumpas pasivaikščiojimas naujoje vietoje gali išvarginti gerokai labiau nei ilga kelionė vis tuo pačiu keliu.
SkaitytiVaikai ir šunys. Kokios pagrindinės taisyklės turėtų galioti namuose?
Turbūt ne vienas šuns šeimininkas, neturintis vaikų, yra girdėjęs: „kai turėsi vaikų, nebereiks to šuns“, besilaukiantys: „kur dėsit šunį, kai vaikas gims“, o jau turintys vaikų: „kam jums tas šuo?…“ ir tai ratas be pabaigos. Aplinkinių nuomonė dažniausiai būna vienašališka – šuo ir vaikas nesuderinama.
SkaitytiMano šuo – senjoras. Kaip keičiasi jo priežiūra ir ką svarbu žinoti?
Šunys sensta ne vienodu tempu – tai priklauso nuo genetikos, veislės, įmitimo lygio, priežiūros, aktyvumo, mitybos ir daugybės kitų įgimtų bei kasdieninių dalykų. Svarbiausia tai, kad dalies senėjimo procesų pakeisti negalime, o kitiems galime turėti tiesioginės įtakos. Apie tai pasakoja LKD dresuotoja, veterinarijos felčerė Aura Jankūnaitė.
SkaitytiĮ viešą renginį su augintiniu: kaip tinkamai tam pasiruošti ir ko tikėtis?
Pastaraisiais metais augintinių vieta visuomenėje gerokai pasikeitė – jie tampa neatsiejama socialinio gyvenimo dalimi, tad pamatyti keturkojį viešame renginyje yra daugiau nei įprasta.
SkaitytiŠunų paskatinimo rūšys. Kodėl skanėstų dresūroje nepakanka?
Šunys mus myli, bet iš meilės paklusnumas neatsiranda. Bent jau ne toks, kokio pageidauja šeimininkai. Tuomet prisiperkame brangiausių parduotuvėje rastų skanėstų ir jais mojuodami tikimės besąlyginio komandų vykdymo. Gaila, tačiau viskas ne taip paprasta.
SkaitytiKelias į šuns sveikatą per skrandį
Už šiandienių šunų mityba šimtu procentų atsakingas šeimininkas. Bene kiekvienas nori to, kas jo augintiniui geriausia. Tačiau kaip nepasiklysti tarp skirtingų mitybos tipų ir kaip išsirinkti patį tinkamiausią? Apie pagrindinius šunų mitybos būdus pasakoja LKD dresuotoja, veterinarijos felčerė Aura Jankūnaitė.
SkaitytiMitai apie šunų veisles. Kuriais nevertėtų tikėti?
Kiekvienas prieš įsigydamas augintinį atlieka kokią nors analizę: ar tai būtų kaimyno patirtis, ar internetinių portalų platybės, ar dresuotojo konsultacija. Kiekvienu atveju bus gaunamas rezultatas – tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek jis bus pagrįstas.
SkaitytiMaistas ir teisinga augintinio mityba. Kas galima, o ko reikia vengti?
Maistas augintiniui yra ne tik išlikimo instinkto tenkinimas, bet ir puiki motyvacija darbui su šeimininku bei sveikatos garantas. Žinoma, visa tai gali užtikrinti tik tinkama ir kokybiška mityba. Apie tai, kokiomis taisyklėmis būtina vadovautis pasakoja LKD dresuotoja, veterinarijos felčerė Aura Jankūnaitė.
SkaitytiLietingos pasivaikščiojimų dienos. Kaip tinkamai pasirūpinti augintiniu prieš ir po pasivaikščiojimo?
Šunų šeimininkams ruduo asocijuojasi ne vien su ilgais ramiais pasivaikščiojimais geltonų lapų fone, bet ir su purvinomis pėdutėmis grįžus iš lauko. Nors lietus ir purvas tikrai sukelia nemažų problemų, tačiau galima nesunkiai pasilengvinti kasdienybę žinant kelias gudrybes.
SkaitytiŠunų kūno kalba. Ką sako jūsų augintinis?
Tiesa ta, kad mūsų augintiniai kalba nuolatos. Ar mes sugebame juos suprasti, priklauso tik nuo pačių atidumo. Atsiranda savotiškas ratas: jei mes suprantame šuns kūno kalbą, jis bus linkęs ją rodyti dažniau, o jei ignoruojame – ilgainiui kai kurie ženklai gali net apskritai išnykti.
Skaityti